Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Kompendium Teorii Mnogości
Skocz do: nawigacja, szukaj
 
(Nie pokazano 25 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
Troche tekstuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
+
Celem utworzenia tej strony jest utworzenie strony z bogactwem teorii mnogości. Będą tu pojęcia, i opis ich własności- poprzez twierdzenia, wyjaśnienia, przykłady, ilustracje, ale też dowody. Będę starał się wszystko tłumaczyć (nie chować zrozumienia dla siebie), jednak uprzedzam- nie jest to klasyczny wstęp do matematyki, więc początkowy dobór tematów  może się wydawać trochę nietypowy (to znaczy niełatwy). Dla czytelnika zalecana jest znajomość najbardziej elementarnej teorii mnogości i podstaw logiki. Jeśli chodzi o dowody, to przyjąłem prostą strategię, że dowody robię dokładnie, krok po kroku, chyba że dowód jest analogiczny do innego, albo dowód jest bardzo prosty- takie dowody pozostawiam czytelnikowi, oszczędzając troszkę sobie pracy. Będę starał się wszystko tłumaczyć, jak najwięcej pisać słownie, nie używać przesadnego formalizmu (bo chodzi o zrozumienie,a nie o znaczki). Będzie sporo ilustracji. Dodam, że będę się starał nie nadużywać indeksów, i nie używać greckich liter (czasem użyje alfa ,beta, gamma). Miłej lektury.
[Media: http://wstaw.org/m/2018/02/23/Inkluzja_JPG_300x300_q85.jpg]
 

Aktualna wersja na dzień 03:45, 12 kwi 2018

Celem utworzenia tej strony jest utworzenie strony z bogactwem teorii mnogości. Będą tu pojęcia, i opis ich własności- poprzez twierdzenia, wyjaśnienia, przykłady, ilustracje, ale też dowody. Będę starał się wszystko tłumaczyć (nie chować zrozumienia dla siebie), jednak uprzedzam- nie jest to klasyczny wstęp do matematyki, więc początkowy dobór tematów może się wydawać trochę nietypowy (to znaczy niełatwy). Dla czytelnika zalecana jest znajomość najbardziej elementarnej teorii mnogości i podstaw logiki. Jeśli chodzi o dowody, to przyjąłem prostą strategię, że dowody robię dokładnie, krok po kroku, chyba że dowód jest analogiczny do innego, albo dowód jest bardzo prosty- takie dowody pozostawiam czytelnikowi, oszczędzając troszkę sobie pracy. Będę starał się wszystko tłumaczyć, jak najwięcej pisać słownie, nie używać przesadnego formalizmu (bo chodzi o zrozumienie,a nie o znaczki). Będzie sporo ilustracji. Dodam, że będę się starał nie nadużywać indeksów, i nie używać greckich liter (czasem użyje alfa ,beta, gamma). Miłej lektury.